Det är vi som är Labro

Labro städ är ett ungt och fräscht företag med kontor i Gällivare, Kiruna och Luleå. Vi åtar oss uppdrag över hela norra Sverige inom sanering, städ- och fastighetsservice.


Vår styrka är vår stora flexibilitet och vår vilja att vara bäst – vi vill helt enkelt bara ha nöjda kunder. Vi arbetar därför mycket med våra viktiga ledord glöd och pliktkänsla. Detta innebär en rad olika åtaganden; vi ska visa kämpaglöd, team spirit och anta problem och utmaningar med en positiv inställning. Dessutom ska vi vara pålitliga, ansvarstagande och trovärdiga.

Det kräver mycket såklart, men det är vi villiga att ge. 
 

En stor del av vår personal kommer från andra hörn av vår runda jord än just Sverige. Därför kommer ni ofta höra oss prata på andra språk än bara svenska. Mycket berikande om ni frågar oss. Alla våra arbetsledare pratar dock svenska och är med vid alla nyintroduktioner för att försöka undvika språkförbistringar. 

Nedan ser ni hela vårt ordinarie team, vill du bli en av oss så hittar du mer info om det längre ner på sidan!

Elisabeth Landby

Partner

Kontorschef

Telefon:

076-109 18 00

E-post:

elisabeth@labro.nu

Elinor Wäyrynen

Administration

Telefon:

076-109 55 51

E-post:

elinor@labro.nu

Alla Sprintsinat

Team leader, Gällivare

-

Jevgenia Zelenjajeva

Städ, Gällivare

-

Natalja Sergejeva

Städ, Luleå

-

Natalia Sitnikova

Städ, Luleå

Föräldraledig

Sebastian Huhtala

Saneringsanvarig, Gällivare

Telefon:

076-109 55 15

E-post:

sebastian@labro.nu

Dan Broström

Partner

Sälj & Kalkylering

Telefon:

073-392 08 86

E-post:

dan@labro.nu

Helena Öhman

Kundtjänst / administration

Telefon:

076-109 55 55

E-post:

helena@labro.nu

Aleksandra Grosberg

Team leader, Gällivare

Föräldraledig

Catja Areng

Städ, Luleå

-

Fuangfa Channarong

Städ, Gällivare

-

Natalya Lazukova

Städ, Gällivare

-

Mats Rydbjörk

Administration

Telefon:

076-109 55 10

E-post:

sanering@labro.nu

Erica Stridsman

Partner

Platschef, Luleå

Telefon:

073-025 10 75

E-post:

erica@labro.nu

Anna Morozova

Administration

-

Inga Lihatseva

Städ, Gällivare

-

Jenny Lundstig

Städ, Luleå

-

Natalya Dashuk

Städ, Gällivare

-

Anette Holmqvist

Städ, Luleå

-

Nick Clements

Sanering, Gällivare

-

Artjom Morozov

Partner

Transporter

Telefon:

+372 563 500 63

E-post:

artjom@labro.nu

Maria Tsiganok

Team leader, Gällivare

-

Jelena Resh

Städ, Gällivare

-

Janek Grosberg

Städ & fastighet, Gällivare

-

Lisbeth Hirvelä

Städ, Gällivare

-

Supawadee Lundmark

Städ, Kiruna

-

Michael Vajda

Sanering, Gällivare

-

 
 
 

VILL DU JOBBA MED OSS?

Skicka ett mail till info@labro.nu


Berätta mer om dig själv. Vi vill gärna även veta om du har B-körkort, vilka språk du pratar, vilken erfarenhet du har av städning och/eller fastighetsvård samt vilken ort du utgår ifrån.

©2020 Labro Städ & Fastighetservice AB